درحال بارگذاری

Show info
شرکت معماری و طراحی داخلی

TANASOB's Architecture & Interior Design Studio
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به استودیو طراحی تناسب می باشد

طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزل

ایجاد دکوراسیون عالی برای منزل همیشه از مهم ترین دل مشغولی های طراحان داخلی بوده. از مهمترین بخش هایی که در دکوراسیون داخلی منزل به آن توجه میشود اتاق پذیرایی میباشد. اولویت بعدی اتاق جمع های خانوادگی که در طراحی داخلی  مورد توجه قرار میگیرد.

نکات مهم طراحی داخلی منزل

محیط خانگی حتی اگر مدل مبلمان آن رسمی باشد باید پیام دوستی و مهمان نوازی را منتقل کند. در این صورت طراحی داخلی منزل باید به گونه ای باشد که حس دوستی و صمیمیت را به تمام اعضا خانواده منتقل کند.حتما باید در دکوراسیون داخلی منزل موقع خرید مبلمان به فاکتورهایی مثل سبک بودن و همینطور مناسب وهماهنگ بودن آن با محیط خانمان دقت کنیم.

دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی منزل به سبک مدرن یا سنتی

طراحی داخلی منزل  شما چه دارای محیطی سنتی باشد و چه دارای دکوری ساده و بدون تجمل ، نشان دهنده فضای منزل میباشد.مبلمانی که فضا را متقارن میکند نسبت به نوع دیگر رسمی تر میباشد.

اگر منزل خود را  طوری طراحی کرده اید که فاقد جایی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت میباشد  بهتر است است هر طور شده فضا را از حالت رسمی خارج کنید و این قابلیت را در آن اجرا کنید.

عناصر رسمی طراحی داخلی منزل

عناصر رسمی طراحی داخلی  دیوارهای پارچه ای ، کاغذ دیواری با رنگ های ملایم، با طرح های تاریخی و مدارک مهم یا نقش گل همچنین قالی با طرح شرقی و موکت پهن و آویز و در کل پرده ها و آویزها جزو موارد رسمی در طراحی داخلی منزل میباشند.

کاغذ دیواری سه بعدی ، کاغذ دیواری مدرن از انواع مدل کاغذ دیواری محسوب شده که میتوانند تاثیر بسیاری در دکوراسیون داشته باشند. از این رو در متن توجه طراحان قرار میگیرند.

بهترین طراحی داخلی منزل
دکوراسیون داخلی منزل

عناصر غیر رسمی طراحی داخلی منزل

عناصر غیر رسمی در دکوراسیون داخلی منزل  شامل مواردی است که حس بودن در یک خانه و منزل را منتقل میکند.مانند رنگ های شاد و اقلامی که  کار دست به نظر می رسند.آجر و دیوار و چوب طبیعی و گلیم و فرش  همگی از مواردی هستند که میتوانند در این دسته قرار بگیرند.

طراحی داخلی اتاق پذیرایی

اتاق های پذیرایی درجه یک دارای موارد مشخصی از عناصر انتقال دهنده آرامش میباشد. مهمترین عناصر آرامش بخش در طراحی داخلی  مبل ها و کانپه های خیلی راحت میباشند.اولویت اصلی استفاده از یک الی دو کاناپه می باشد  ولی اگر اتاق بقدر کافی بزرگ باشد حتی میتوانید تعداد بیشتر کاناپه جادار در اتاقتان قرار دهید.در دکوراسیون داخلی منزل  استفاده از مبل های مدولی بسیار راحت تر است زیرا این مبل ها میتوانند به راحتی جابجا شوند و هروقت به فضای خالی نیاز داشتیم با جابجایی آن ها فضای مورد نیاز خود را ایجاد کنیم.این محیط میتواند از مبل های اصلی یا حداقل دو صندلی راحتی به اضافه ی تجهیزات جانبی دیگری مثل میزهای کوچک کنار مبل و میز قهوه خوری چراغ و عسلی کامل شود.

برای اینکه مبلمان مناسب برای گفتگوی دور هم داشته باشید میتوانید مبل ها را حول یک مرکز بچینید . برای این هدف حتی مبل ها میتواند روبه روی یک پنجره رو به منظره باشد.

توازن در طراحی داخلی

در دکوراسیون داخلی منزل برای برقراری توازن بین ویژگی های ظاهری اتاق و کاربرد آن میتوانید  محلی برای انجام فعالیت های جانبی داشته باشید.این فعالیت های جانبی میتواند میز غذا خوری یا دفتری اداری کوچک یا سرگرمی هایی باشد مثل مطالعه که نیاز به آرامش دارند باشد.

طراحی داخلی دفتر اداری
دکوراسیون داخلی شیک

نقش نورپردازی در طراحی داخلی

میتوانید با نور پردازی خاص در طراحی داخلی فضایی خارق العاده ایجاد کنید.برای مطالعه و بازی و نوشتن چراغ مخصوص نصب کنید.با قرار دادن چراغ های پایه دار و نور مخفی و چراغ هایی که به صورت خطی در سقف قرار داده شده اند می توانید در طراحی داخلی منزل  تغییرات اساسی ایجاد کنید.

هزینه دکوراسیون داخلی منزل

از مهمترین عوامل در طراحی داخلی که بسیار تاثیر گذار میباشد هزینه ای است که برای این پیاده سازی دکور کنار گذاشته میشود.هرچه قدر هزینه بیشتری برای اینکار کنار گذاشته باشید طراح دست بازتری در انتخاب مواد اولیه و متریال ها خواهد داشت و خواهد توانست طرح هایی خارق العاده برای کار شما خلق کند در این مبحث فقط بحث سر چیدن دکور نیست و قطعا باید با دقت بیشتری بحث دکوراسیون داخلی منزل  را بررسی کرد و تغییرات اعمال شود حتی اگر این جابجا کردن یک دیوار باشد و سپس مساله رنگ محیط است که قطعا باید با توجه به علم رنگ شناسی و تبحری که طراح در آن دارد رنگی در محیط به کار رود انتقال دهنده حس آرامش باشد.